DMC - farebné variácie

Detail bavlniek DMC

Bavlnky DMC - farebné variácie Bavlnky DMC - farebné variácie sú viacfarebné vlákna, ktoré tvorí iba jedna zložka, a to 100% egyptská bavlna. Vlákna sú dvakrát mercerizované (mercerizácia - spôsob úpravy tkanín, ktorý zvyšuje ich odolnosť proti odieraniu), aby získali výnimočný lesk. Bavlnky pozostávajú z 25 ľahko oddeliteľných vlákeniek. Vlákna sú odolné proti vyblednutiu a poskytujú garanciu farebnej konzistencie z jedného klbka do iného. Tieto bavlnky poskytujú možnosť vytvoriť jemné farebné variácie bez zmeny nite. Každé klbko mieša jemné farebné odtiene, ktoré za sebou plynulo nasledujú. Každé klbko predstavuje kombináciu farieb DMC, pričom každá farba predstavuje na nitke 4 palce (10,16 cm).

Farebnica DMC - farebné variácie

DMC - farebné variácie

Pranie a ošetrenie výšivky

Bavlnky samotné sú veľmi odolné a môžeme ich prať v 60 °C teplej vode. Dôkladnú pozornosť by sme však mali venovať plátnu, na ktorom je výšivka vyšitá. Výšivku je vhodné prať s jednou čajovou lyžičkou jemného šampónu. Po vypraní výšivku jemne vyžmýkame od prebytočnej vody tak, aby vychádzajúca voda bola čistá. Na toto žmýkanie použijeme studenú až mierne teplú vodu. Výšivku zabalíme do uteráka, aby sa odstránila zvyšná voda. Následne po rubovej strane, kým je výšivka vlhká, žehlíme na teplote, ktorá je odporučená pre danú tkaninu.

Informácie o praní a ošetrení

  • pranie v práčke, max. teplota 60 °C, normálne mechanické pôsobenie, plákanie a odstreďovanie
  • nesmie sa bieliť prostriedkami uvoľňujúcimi chlór
  • teplota žehličky max. 150 °C
  • môže sa čistiť tetrachlóretánom (perchlóretylénom), monofluórtrichlórmetánom, vrátane rozpúšťadiel uvedených pod symbolom F. Obvyklé postupy čistenia sú bez obmedzenia
  • môže sa sušiť v bubnovej sušičke pri normálnom programe

Použitie

DMC - farebné variácie sú určené pre ľudí začínajúcich, ale i pokročilých vo vyšívaní. Bavlnky môžu byť použité pre ľubovoľnú vyšívaciu techniku.

Použitie pre krížikovú výšivku:

  • Vyšívanie krížik po krížiku: každý krížik vytvoríme individuálne, takže farebný odtieň plynulo graduje do nasledujúcej farby.
  • Štandardná metóda: najskôr vyšívame riadok polkrížikmi zľava doprava a potom späť. Takto vytvoríme zmiešaný vzhľad farieb.

Ak sa Vám bude niť počas vyšívania krútiť, jednoducho ju pustite a dovoľte, aby sa vlákna narovnali samy. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, nikam sa netreba ponáhľať. Ak budete vyšívať pomalšie, budete môcť lepšie kontrolovať umiestnenie a zarovnanie Vašich krížikov.

Peter ŠIMORA